Google+

کارآگاه ویلیام مرداک - ماجراهای مرداک

ویلیام مرداک کاراگاه جوان و خوش‌اندامی است که با استفاده از روش‌های بنیادی پزشکی قانونی٬ مانند شواهد انگشت‌نگاری و ردیابی آثار جرم٬ برای حل وحشتناک‌ترین پرونده‌های قتل شهر خود تلاش می‌کند. اگرچه شیوه غیرمتعارف او تمسخر همکاران و شک و تردید افسران مافوق خود را بدنبال دارد، ولی بیشتر اوقات مرداک تنها کسی است که می‌تواند پرده از راز پرونده قتل‌ها بردارد.

او که در شرق کانادا و در منزلی وفادار به مذهب کاتولیک روم متولد و بزرگ شده، فرد خودآموخته‌ای است که هرگز دست از مطالعه و یادگیری برنداشته است. با ستایش مخترع و فیزیکدان مشهور نیکولا تسلا (مردی که از او به عنوان «پدر برق نوین» یاد می‌شود) مرداک از همان ابتدا به علم و الهیات علاقه فراوانی پیدا می‌کند.

با اقتباس از رمان «سر آرتور کانن دویل» او نیز کاراگاه افسانه‌ای شرلوک هولمز را به شدت مورد تحسین قرار می‌دهد. هنگامی که مرداک وارد تورنتو شده و از استخدام نیرو توسط اداره پلیس این شهر باخبر می‌شود٬ بلافاصله خود را ثبت‌نام می‌کند زیرا در افکار خویش او خود را کاراگاهی بزرگ در حل و فصل پرونده‌های دشوار پلیسی می‌بیند. او چهار سال به عنوان پاسبان در خیابان‌ها به گشت‌زنی مشغول می‌شود ولی با توسعه هوش و زکاوت خود در مورد جرایم خیابانی به تکمیل مهارت‌های فکری در حال رشد خود می‌پردازد.

مرداک با استفاده از روش‌های پلیسی و مهارت‌های پزشکی قانونی خود‌‌آموخته، به حل تعدادی از پرونده‌های جنایی پرداخته و مورد توجه افسر مافوق خود قرار می‌گیرد و سرانجام به درجه کاراگاهی ارتقاء پیدا می‌کند

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE