Google+
11361

دورنندازها - Jan & Bebe

«جان» در شهر کوچکی در تگزاس زندگی می‌کند و عادت غیرقابل کنترل او به جمع‌آوری اشیاء مختلف در منزل حالا خانه‌ی او را در وضعیت بسیار بدی قرار داده. خانه‌ی او پر است از لوازمی که خراب هستند و کار نمی‌کنند. آبگرمکن او خراب است و اگر او بخواهد حمام کند یا چیزی را بشوید، برای تهیه آب گرم باید آب را در ظرف فلزی بریزد و آن را روی اجاق گرم کند. آشپزخانه‌ی او هم به حدی شلوغ است که جایی برای یخچال در آن وجود ندارد و یخچالش را روبروی بالکن قرار داده... علاوه بر همه‌ی اینها او ده سگ هم در خانه نگهداری می‌کند و همه جا پر از مدفوع آن‌ها است. اما با وجود این شرایط کسی - حتا دخترش - جرات ندارد به او بگویید شیوه‌ی زندگی او در خانه مشکل دارد! چون آن وقت است که با زبانی تند، پرخاشگر و خشن، او را تکه تکه خواهد کرد! اما به هر حال او به غیر از تغییر سبک زندگی آشفته‌اش راه دیگری هم ندارد. چون به تازگی یکی از همسایه‌ها موضوع را به پلیس محلی گزارش داده و مقامات مسئول به او اخطار داده‌اند که اگر شرایط را تغییر ندهد او را از خانه بیرون خواهند کرد.
زن خشن بعدی این هفته «بی‌بی» نام دارد. «بی بی» زنی است که در کودکی بسیار خوشبخت بوده و مثل پرنسس‌ها با او رفتار می‌شده. وقتی او ازدواج کرد، همسرش هم همان رویه‌ی عالی رفتاری را با او ادامه داد و از صمیم قلب به او عشق ورزید. البته «بی بی» یک جنبه‌ی ناخوشایند و منفی شخصیتی هم دارد و آن حسادت و خودخواهی او است.
او زنی حسود است و حسادت او به حدی زیاد است که حتا به دخترهایش هم حسادت می‌کند و اگر چیزی را که می‌خواهد فورا به دست نیاورد، به سرعت عصبانی می‌شود و شروع می‌کند به جیغ کشیدن و با صدای بلند پرخاش کردن. خشونت او به حدی است که وقتی عصبانی می‌شد با چاقو یا قیچی در خانه دنبال شوهرش می‌کرد و به سمت دخترهایش چیز پرتاب می‌کرد.
اما زندگی «بی بی» پس از قتل وحشیانه‌ی شوهرش در داخل منزل در سال ۱۹۸۲، دگرگون شد. از آن به بعد بود که تمام نکات منفی شخصیتی او از کنترل خارج شد. حالا بدون شوهر و بدون پول دنیایی که او در آن زندگی می‌کرد به سرعت فرو ریخته بود.
عادت او به جمع‌آوری اشیاء حالا به حدی زیاد شده که به علت دزدی از کلیسای محله‌شان از ورود به آنجا منع شده.
 با وجود ظلم‌هایی که او به دخترهایش کرده اما آنها واقعا می‌خواهند به او کمک کنند و خانه و محیط مناسب‌تری برای او بسازند. آنها به مادرشان مهلت داده‌اند که یا خانه اش را مرتب کند و وضع موجود را تغییر دهد، یا اینکه او را به خانه سالمندان می‌فرستند.

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE