Google+
13968

مدرسه - مارلوود ۱


مدیر مدرسه ی (مارلوود) که از سوی (آفستد) "نامساعد" ارزیابی شده باید با وجود چهارمین سال کاهش بودجه، وضعیت بد رفتاری و حضور دانش آموزان را از بین ببرد تا مدرسه را به مسیر درست هدایت کند. 
مدیر مدرسه ی (مارلوود) که از سوی (آفستد) "نامساعد" ارزیابی شده باید وضعیت بد رفتاری و حضور دانش آموزان را از بین ببرد.
نکته – خلاصه ی هر قسمت باید با این عبارت شروع شده: "مدرسه... و ما؟" و با "یادداشتهایی برای سردبیران" به پایان برسد. خلاصه ی هر قسمت باید بین این دو بخش قابل بازگشت قرار گیرد.
مجموعه ی "مدرسه" تجربیات دانش آموزان، معلمین، والدین و مسئولین مدرسه در طول یک سال تحصیلی را با تمام پیچیدگی هایش دنبال می کند.
نسبت به گذشته پول بیشتری صرف آموزش می شود اما فشارهای مالی و تعداد معلمینی که از سمت خود کناره گیری می کنند هم چنان در حال افزایش است.
این مجموعه روابط بین تصمیمات کلیدی و تاثیرات انسانی آن در سرتاسر نظام آموزشی را باز می کند.
آینده ی نسل بعدی بریتانیا در خطر است. چه انتظاری از معلمینمون، بچه هامون و خودمون می تونیم داشته باشیم؟
سال تحصیلی جدید فرا رسیده و (جیمز پوپ)، مدیر مدرسه ی (مارلوود) در (گلاسترشایر جنوبی) با مشکلات زیادی روبرو است. مدرسه پس از این که در ارزیابی (آفستد) "نامساعد" تشخیص داده شد در سطح "نیازمند به اقدامات خاص" قرار گرفت. هشت درصد مدارس بریتانیا در این دسته قرار دارند.
او که میان پرسنل وفادار اما تخریب شده ی خود و دانش آموزان زودرنج و سرکش گیر افتاده باید ضمن کنار آمدن با چهارمین سال کاهش بودجه عملکرد مدرسه اش را بهبود بخشیده و دانش آموزان جدیدی را به (مارلوود) جذب کند. دانش آموز بیشتر یعنی پول بیشتر، اما متقاعد کردن والدین به این که فرزندانشان را به یک مدرسه ی "نامساعد" بفرستند یک چالش خواهد بود.
تعداد درخواستهای پذیرش برای پستهای تدریس به پایینترین حد و در بعضی دروس به صفر رسیده است   هر چند (مارلوود) در امتحانات GCSE سال 2017 بالاترین نمرات تاریخ خود را کسب کرده بود. تعداد مسئولین برای حفظ استانداردهای رفتاری در زنگهای تفریح و ناهار کافی نیست. پس از اینکه دعوای دو دانش آموز در مدرسه توسط یک شاگرد دیگر فیلمبرداری شد، (لیو)ی 11 ساله که اولین سال حضورش در (مارلوود) را می¬گذراند یکی از طرفین دعوا شناسایی شد.(لیو) در کنار آمدن با مدرسه ی راهنمایی مشکل دارد. او می خواهد در (مارلوود) موفق باشد اما مرتب به دردسر می افتد. رفتار (لیو) باید بهتر شود در غیر این صورت به مدرسه ی دیگری منتقل خواهد شد.
(هنری) 15 ساله آخرین سال تحصیلی خود را سپری می کند. او که بین همکلاسیانش محبوبیت زیادی دارد، مبتلا به بیش فعالی است. او با پیروی کردن از قوانین از جمله حضور پیدا کردن در کلاسهای درس مشکل دارد. جر و بحث در مورد یونیفرم مدرسه و توهین به معلمین (هنری) را به دفتر مدیر رساند. غیبت دانش آموزانی مانند (هنری) تهدیدی برای توانایی مدرسه در کسب اهداف سختگیرانه ی (آفستد) در مورد حضور دانش آموزان بوده و مانع اقدامات آقای (پوپ) برای حذف برچسب "نامساعد" از مدرسه می شود.
با نزدیک شدن یک بازرسی دیگر از سوی (آفستد)، آقای (پوپ) با یکی از بزرگترین معضلات مدیران مواجه می شود: آیا باید به (هنری) – و دانش آموزانی مانند او – اجازه دهد در (مارلوود) بمانند؟

یادداشتهایی برای سردبیران:
مجموعه¬ی "مدرسه" در سه مدرسه ی راهنمایی فیلمبرداری شده است: (مارلوود)، (کسل)، و (منگاتسفیلد). این سه مدرسه در کنار هم بخشی از اتحادیه ی آموزشی مدرسه ی (کسل) (CSET) را تشکیل می دهند که یک اتحادیه ی چند آکادمی وسیع در (گلاسترشایر جنوبی) می باشد، و بودجه ها و اموالشان به یکدیگر متصل است. هر یک از مدیران به (ویلیام رابرتز)، مدیر عامل اتحادیه که پس از شروع کار در یک شرکت چند ملیتی شروع به بازآموزی تدریس کرده جواب پس خواهند داد.
دو سوم تمام مدارس راهنمایی انگلستان دارای وضعیت آکادمی هستند. آکادمی ها مستقل از مقامات محلی آموزشی تاسیس و مدیریت شده و به طور فزاینده در حال گروه تشکیل دادن و ایجاد اتحادیه های چند آکادمی (MAT) هستند، که هر کدام یک هیئت مدیره و مدیر عامل دارند.
 در پنج سال اخیر تعداد اتحادیه های چند آکادمی انگلستان سه برابر شده است.

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE