Google+
13995

مدرسه - مارلوود۳


بودجه ی مدرسه ی (مارلوود) به آخرین حد رسیده. امکان دو برابر شدن تعداد دانش آموزان هر کلاس وجود دارد. والدین از این که یک مربی ورزشی ریاضی تدریس می کند خشمگین هستند. برای چند معلم با تجربه زمان در حال تمام شدن است. و بازرس تماس می گیرد.

در مدرسه ی (مارلوود) امکان دو برابر شدن تعداد دانش آموزان هر کلاس وجود دارد. یک مربی ورزشی عهده دار تدریس ریاضی می شود. و (آفستد) از راه می رسد.
نکته  خلاصه ی هر قسمت باید با این عبارت شروع شده: "مدرسه... و ما؟" و با "یادداشتهایی برای سردبیران" به پایان برسد. خلاصه ی هر قسمت باید بین این دو بخش قابل بازگشت قرار گیرد.
مجموعه ی "مدرسه" تجربیات دانش آموزان، معلمین، والدین و مسئولین مدرسه در طول یک سال تحصیلی را با تمام پیچیدگی هایش دنبال می کند.
نسبت به گذشته پول بیشتری صرف آموزش می شود اما فشارهای مالی و تعداد معلمینی که از سمت خود کناره گیری می کنند هم چنان در حال افزایش است.
این مجموعه روابط بین تصمیمات کلیدی و تاثیرات انسانی آن در سرتاسر نظام آموزشی را باز می کند.
آینده¬ی نسل بعدی بریتانیا در خطر است. چه انتظاری از معلمینمون، بچه هامون و خودمون می¬تونیم داشته باشیم؟
در مدرسه ی (مارلوود)، (ویل رابرتز)، مدیر عامل اتحادیه¬ی آموزشی، با مادری روبرو می شود که از این که کلاس ریاضی فرزندش توسط یکی از اعضای دپارتمان ورزشی اداره می شود عصبانی است. این مدرسه نه تنها با کمبود ملی معلم در برخی عناوین آموزشی مواجه است در زمینه ی استخدام هم چالشهایی پیش رو دارد. (مارلوود) بر اساس ارزیابی بازرسین آموزشی دولت یا (آفستد)، در سطح "نیازمند به اقدامات ویژه" قرار گرفته است. تعداد درخواستهای دریافتی برای پست تدریس به کمترین میزان خود و در بعضی دروس به صفر رسیده است. (مارلوود) ناچار است به معلمین جایگزین و اساتیدی با قراردهای موقت اتکا کند و مدیر مدرسه با وجود مشکلات رو به افزایش مالی، به جز بالا بردن تعداد دانش آموزان هر کلاس گزینه¬های زیادی در اختیار ندارد.
وقتی (آفستد)، اداره ی استانداردهای آموزشی، اعلام می کند قصد دارد دو روز مدرسه را تحت نظارت داشته باشد، فشارها بر پرسنل و دانش آموزان بیشتر می شود.
پس از این که در ماه جولای 2017، (آفستد) این مدرسه را "نیازمند به اقدامات ویژه" تشخیص داد، اکنون برای (مارلوود) فرصتی ایجاد شده تا تغییراتی که برای دگرگون کردن شرایط مدرسه لازم است را نمایش دهد. پیامد یک بازرسی بد فاجعه بار خواهد بود، چرا که مدرسه در تلاش است به جامعه¬ی محلی ثابت کند در حال پیشرفت بوده و برای حفظ بودجه ی مناسب به اندازه ی کافی دانش آموز جذب نماید. با دسترسی نامحدود رهبر تیم (آفستد) و معلمینی که در معرض موشکافی هستند، این مستند عواقب فردی مدرسه ای که "نیازمند به اقدامات ویژه" شناخته شده است و پیامدهای یک بازرسی که ممکن است بر آینده ی دراز مدت مدرسه و کسانی که در آن مشغول به کار هستند تاثیر گذار باشد را به تصویر می کشد.
مجموعه ی "مدرسه" با همکاری (دانشگاه اپن) تهیه شده است.
یادداشتهایی برای سردبیران:
مجموعه ی "مدرسه" در سه مدرسه ی راهنمایی فیلمبرداری شده است: (مارلوود)، (کسل)، و (منگاتسفیلد). این سه مدرسه در کنار هم بخشی از اتحادیه ی آموزشی مدرسه ی (کسل) (CSET) را تشکیل می دهند که یک اتحادیه ی چند آکادمی وسیع در (گلاسترشایر جنوبی) می باشد، و بودجه ها و اموالشان به یکدیگر متصل است. هر یک از مدیران به (ویلیام رابرتز)، مدیر عامل اتحادیه که پس از شروع کار در یک شرکت چند ملیتی شروع به بازآموزی تدریس کرده جواب پس خواهند داد.
دو سوم تمام مدارس راهنمایی انگلستان دارای وضعیت آکادمی هستند. آکادمی ها مستقل از مقامات محلی آموزشی تاسیس و مدیریت شده و به طور فزاینده در حال گروه تشکیل دادن و ایجاد اتحادیه های چند آکادمی (MAT) هستند، که هر کدام یک هیئت مدیره و مدیر عامل دارند.
 در پنج سال اخیر تعداد اتحادیه های چند آکادمی انگلستان سه برابر شده است.

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE