Google+
5732

پریسا

اجراهای مختلف پریسا در جشن هنر شیراز، دانشگاه تهران و رادیو تلویزیون به همراهی گروه حفظ و اشاعه موسیقی ایران را می‌بینیم. مرکز حفظ و اشاعه موسیقی به سال ۱۳۴۷ توسط داریوش صفوت راه‌اندازی شد. داریوش صفوت با گرد آوردن برخی از استادان به‌نام موسیقی ایرانی همچون نورعلی خان برومند، سعید هرمزی و عبدالله خان دوامی و محمود کریمی توانست گروهی از هنر جویان نخبه را پرورش و تحویل جامعه موسیقی بدهد که به جنبش احیاء در موسیقی ایرانی شهره شد. از جمله این هنرمندان می‌توان داود گنجه‌ای، عبدالمجید کیانی، ناصر فرهنگ‌فر، جلال ذوالفنون، حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان، داریوش طلایی و رضا شفیعیان را نام برد. در این فیلم اجرا هایی از این گروه با تصنیف‌هایی ازشاعران نامدار ایران حافظ  و عارف قزوینی دیده می‌شود.

اجراهایی در دستگاه نوا در جشن هنر شیراز به سرپرستی حسین علیزاده و هنرمندان نامدار همچون مرتضی اعیان٬ پرویز مشکاتیان٬ حسین علیزاده٬ علی‌اکبر شکارچی٬ محمد‌علی کیانی‌نژاد٬ یاد گذشته را زنده می‌کند.

همچنین در بخشی از این برنامه اجرای دیگری از پریسا در جشن هنر شیراز سال ۱۳۵۶ با هنرمندانی همچون پرویز مشکاتیان٬ داریوش طلایی ناصر فرهنگ‌فر را در حافظیه شیراز می‌بینیم.

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE